خیابان اصلی کیانپارس،بین خیابان دوم وسوم غربی،ساختمان زرین.طبقه چهار واحد شانزده
        06133384746  

09036111004 

 

 

هدف نهایی ما در زمانی که که بیماران را درمان می کنیم ایجاد لبخند سالم و زیبا  است که برای تمام عمر حفط شود. رعایت بهداشت دهان و دندان از طرف شما در خانه ، نقش مهمی در رسیدن به این هدف دارد. بهداشت دهان و دندان در خانه شامل خوردن غذاهای مناسب، کاهش تعداد دفعاتی که در روز از تنقلات میل میکنید، استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان میباشد. استفاده صحیح از وسایلی مانند مسواک و نخ دندان و غیره میتوانند به کنترل پلاک و باکتریهایی که سبب بیماریهای دندانی می شوند کمک فراوانی می کنند.

مسواک زدن: دندانهایتان را اقلاً روزی دو بار مسواک بزنید (مخصوصاً قبل از خواب). موهای مسواک شما باید نرم باشد. جهت اطمینان از کیفیت  مسواک و خمیر دندان،از محصولات شرکت های معتبر که دارای علامت استاندارد میباشند استفاده فرمایید.

جهت مسواک زدن به روش زیر عمل کنید:

      1- موهای مسواک را در یک زاویه 45 درجه در محل اتصال لثه به دندان قرار دهید و به آهستگی و با یک حرکت چرخشی کوچک مسواک بزنید و مطمئن باشید که همیشه موهای مسواک را بر روی لثه خود احساس می کنید. سطح  خارجی (طرف گونه) سطح داخلی (طرف زبان و کام) و سطح جونده همه دندان ها را مسواک بزنید.

  2-برای تمیز کردن سطح داخلی دندانهای جلویی از نوک مسواک استفاده کنید

3- از مسواکهای برقی نیز که استفاده از آنها راحت است و میتوانند پلاک دندانها را به خوبی بر دارند نیز میتوانید استفاده نمایید. جهت استفاده از آنها موهای مسواک برقی را در تماس با دندان و لثه قرار دهید و اجازه دهید که  مسواک کار خود را انجام دهد.

 

کشیدن نخ دندان: کشیدن روزانه نخ دندان بهترین راه برای تمیز کردن سطوح بین دندانی و زیر لثه می باشد. نخ دندان نه تنها به تمیز کردن این سطوح کمک می کند بلکه باعث از هم گسیختن شبکه­ های باکتریایی پلاک دندان شده و مانع ایجاد یک شبکه پیچیده و در هم تنیده­ای از باکتریهای مختلف می شود و از این طریق مانع آسیب به لثه، دندان و استخوان فک می شود. جهت استفاده از نخ دندان به روش زیر عمل کنید:

  1. 40-30 سانتی متر از نخ دندان را جدا کنید و آنرا دور انگشتان وسط هر دو است به نحوی بپیچید که حدود 5 سانتی متر نخ بین دو دست شما قرارگرفته باشد.
  2. از انگشت شصت و سبابه ، جهت هدایت نخ در بین دندانها استفاده کنید. به آهستگی نخ را از محل تماس دو دندان عبور دهید.
  3. سپس نخ را به شکل (C) دور هر دندان در آورده و حرکت بالا و پایین را انجام دهید. این حرکت را آنقدر تکرار کنید که تمیز شدن دندان را احساس کنید.
  4. استفاده از نگهدارنده ­های نخ دندان برای کسانی که نمی توانند به روش ذکر شده بالا عمل کنند توصیه می شود.

   نخ دندان توانایی عبور از بین تمام دندانها (حتی دندانهای بهم ریخته ) را دارد. در صورتی که نخ دندان از بین دندانها عبور نمی کند یا ریش ریش و پاره می شود به احتمال خیلی زیاد بین دندان­های پوسیدگی یا جرم وجود دارد. جهت برطرف کردن آنها باید به دندانپزشک مراجعه نمایید

شستشوی دهان: شستن دهان با آب بعد از مسواک زدن و بعد از خوردن غذا (اگر نمی توانید به هر دلیلی مسواک بزنید) بسیار مهم است. اگر شما از دهانشویه­ های تجاری برای سلامت بیشتر دهانتان استفاده می کنید، یا قصد تهیه آنرا دارید توصیه می کنیم با دندانپزشک خود در مورد نوع دهانشویه مورد نیازتان و نحوه استفاده از آن و فواید و عوارض آن دهانشویه مشورت نمایید.

برخی وسایل دیگر بهداشت دهان و دندان­ مانند مسواک های بین دندانی وتمیز کننده های زبان، شستشو دهنده­ ها، فلوراید و دهانشویه ­های دارویی ممکن است از طرف دندانپزشک به شما توصیه شود که همگی می توانند نقش مهمی در ارتقاء بهداشت دهان شما داشته باشند

به خاطر داشته باشید دندانها شما همین امروز نیاز به توجه شما دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تلفن

06133384746

تماس از طریق پیامک 09036111004

اهواز خیابان اصلی کیانپارس بین خیابان دوم وسوم غربی ساختمان زرین طبقه چهار واحد شانزده

اگر شما هر سوال دیگری دارید یا تمایل به گرفتن وقت جهت ویزیت دارید ما مشتاقانه منتظر تماس شما هستیم.

استفاده از مطالب صفحه انجمن دندانپزشکی د کتر شوریابی با ذکر منبع نه تنها بلامانع است بلکه توصیه میشود

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
0

تاریخ: چهار شنبه 15 فروردین 1397     بازدید ها: 1809     دسته: مطالب اموزشی     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
نظر شما

captcha
طراحی و پیاده سازی: راد وب